ELKaPlus


ELKaPlus to zaawansowana technologicznie mikroprocesorowa precyzyjna waga elektroniczna USB, współpracująca z programem ELKa - ELektroniczna Kucharka, wyznaczającym wartości odżywcze posiłków. Waga ELKaPlus i program komputerowy ELKa tworzą wygodny zestaw do samodzielnej kontroli diety w domu, dzięki któremu łatwo wyznaczysz wartość odżywczą przygotowywanej porcji potrawy - ELKa automatycznie odczytuje z wagi ELKaPlus ciężar użytych do jej przyrządzenia składników. Dzięki integracji wagi i programu tarowanie wskazania ciężaru możliwe jest zarówno przyciskiem umieszczonym na wadze, jak i przy użyciu klawiatury komputera. ELKaPlus i ELKa to innowacyjny zestaw tworzący doskonałą wagę dietetyczną, o niespotykanych dotąd (do 2011 r.) możliwościach.

Jeszcze nigdy kontrola diety nie była tak łatwa. Kup wagę, podłącz ją do komputera przez port USB i zostań użytkownikiem tego unikalnego zestawu. 


ELKaPlus ma nośności 5 kg, wystarczającą do ważenia potraw bez konieczności dodatkowego przekładania pomiędzy naczyniami, precyzyjną podziałkę 0.5 g i oraz 20 cm średnicy szalkę wykonaną ze stali nierdzewnej INOX (stop przeznaczony do kontaktu z żywnością), praktyczną do typowych zastosowań kuchennych (łatwą do utrzymania w czystości i umożliwiającą ważenie w rozgrzanym naczyniu). ELKaPlus posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej wystawione przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, potwierdzające brak zagrożenia dla zdrowia użytkownika ze strony produktów żywnościowych, pozostających z nią w kontakcie. ELKaPlus może być również używana jak zwyczajna waga elektroniczna zasilana z  9V baterii lub zasilacza sieciowego (nie stanowią wyposażenia wagi). Podłączona do komputera kablem USB (w zestawie) nie wymaga dodatkowego zasilania. Wyposażona jest w 2 cm wyświetlacz LCD z wyraźnymi 12 mm cyframi, posiada funkcję tarowania (przyciskiem wagi lub za pomocą klawiatury komputera).

Dla uzyskania precyzyjnych wskazań ELKaPlus została fabrycznie wielopunktowo skalibrowana, w razie potrzeby możesz samodzielnie przeprowadzić korektę kalibracji przy użyciu referencyjnego 2 kg odważnika (nie stanowi wyposażenia wagi).

Uwaga:
ELKaPlus nie może być wykorzystywana jako waga handlowa - nie posiada wymaganej przepisami prawa legalizacji.