Wydarzenia

24 stycznia 2017 r. 
Z przyjemnością informuję o publikacji badania wpływu kontroli diety przy pomocy zestawu ELKa na wyrównanie metaboliczne cukrzycy, przeprowadzonego przez lekarzy WUM - Agnieszkę Kowalską, Katarzynę Piechowiak, Annę Ramotowską i Agnieszkę Szypowską Impact of ELKa, the Electronic Device for Prandial Insulin Dose Calculation, on Metabolic Control in Children and Adolescents with Type 1 Diabetes Mellitus: A Randomized Controlled Trial. Serdecznie dziękuję lekarzom prowadzącym badanie, a także uczestnikom :-)

4 kwietnia 2013 r. 
Nowa wersja programu ELKa - Elektroniczna Kucharka, oznaczona 1.10r01, dostępna w zakładce Do pobrania, a w niej
- możliwość skalowania wielkości elementów okien programu; 
- nieznacznie zmodyfikowany wygląd i interfejs użytkownika; 
- zoptymalizowane użycie pamięci operacyjnej i zmniejszony rozmiar programu; 
a także usunięto drobne błędy. 
Oczywiście bezpłatna i w pełni funkcjonalna:-) 

22 kwietnia 2012 r. 
Zestaw ELKa na XIII Konferencji Cukrzycy typu I, organizowanej przez Sekcję Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Warszawie w dniach 19-21 kwietnia 2012 r. - obecny na stoisku wystawowym Orcan


9-10 grudnia 2011 r. 
Zestaw ELKa na VI Konferencji naukowo-szkoleniowej Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii w Warszawie obecny na stoisku wystawowym Orcan. 

02 grudnia 2011 r. 
Udział w seminarium Innowacje w diabetologii - ocena dostępności w Polsce, organizowanym przez WHC. 

01 grudnia 2011 r. 
Nowa wersja programu ELKa - Elektroniczna Kucharka, oznaczona 1.09r10, dostępna w zakładce Do pobrania, a w niej 
- dodano nową funkcjonalność odważania (odważanie z jadalni niespożytej części, odważanie w kuchni nieużytej części składnika lub potrawy składowej); 
- poprawiono prawa dostępu w nowszych systemach Windows, eliminując konieczność uruchamiania aplikacji z podwyższonymi prawami administratora; 
- usunięto błąd, powodujący w pewnych okolicznościach pojawienie się monitu o konieczności rejestracji aplikacji. 

14 listopada 2011 r. 
Światowy Dzień Cukrzycy 2011
a z tej okazji niższa o 10% cena zestawu w sklepie orcan.com.pl do końca listopada.
Kod kuponu rabatowego Rabat10P

wrzesień 2011 r. 
Pobierz 7 edycję Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na cukrzycę 2011 Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

19 lutego 2011 r. 
ELKa - Elektroniczna Kucharka [PKU] - premiera wersji do kontroli diety w fenyloketonurii. W Spiżarni ponad 1000 składników z podana zawartością fenyloalaniny, 40 preparatów PKU i ponad 70 produktów niskobiałkowych PKU (oczywiście z możliwością samodzielnego dodawania składników). 
Bezpłatna wersja programu ELKa dostępna w zakładce Do pobrania

07 lutego 2011 r. 
Zestaw ELKa w programie Pytanie na śniadanie w TVP2 

17 grudnia 2010 r. 
Zestaw ELKa na V Konferencji naukowo-szkoleniowej PFED w Warszawie 
Zestaw ELKa do kontroli diety obecny podczas konferencji Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii na stoisku wystawowym Orcan. 

2-3 grudnia 2010 r.
Dzięki uprzejmości organizatorów konferencji, zestaw ELKa do kontroli diety został zaprezentowany na stoisku wystawowym Orcan podczas IV Łódzkiej Konferencji im. Józefa Wacława Grotta.

14 listopada 2010 r.
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
ELKa w nowej wersji 1.09r08. Do Twojej dyspozycji ponad 1200 składników w Spiżarni oraz możliwość rejestracji historii posiłków, ich komentowania i eksportu do zewnętrznego pliku (np. do analizy w arkuszu kalkulacyjnym).
Własne przepisy Książki kucharskiej oraz samodzielnie dopisane lub odłożone na zapas składniki użytkowników poprzedniej wersji są zachowywane podczas instalacji nowej wersji.

7-10 października 2010 r.
Zestaw ELKa na 42 międzynarodowej konferencji  grupy DPSG Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą EASD
DPSG zrzesza wybitnych specjalistów, przede wszystkim chorób wewnętrznych i położników, ale także pediatrów i naukowców zaangażowanych w badania podstawowe, aktywnie pracujących głównie w europejskich ośrodkach nad zagadnieniami cukrzycy w okresie ciąży, jej skutkami dla matki i dziecka, a także nad innowacyjnymi strategiami zapobiegania jej skutkom.
Z dużą satysfakcją odnotowuję przychylne komentarze tak szacownego międzynarodowego grona. Obecność na konferencji to jednocześnie premiera anglojęzycznej wersji zestawu ELKa, oparta na informacjach o wartościach odżywczych opracowanych przez USDA.

Sierpień 2010 r.
Warto odnotować publikację aktualizacji stanowiska Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie Zaleceń Klinicznych dotyczących postępowania u chorych na cukrzycę.

Lipiec 2010 r.
O zestawie w magazynie Diabetyk nr 7 (174)
W lipcowym numerze magazynu społeczno-medycznego chorych na cukrzycę znalazła się informacja o zestawie pt. ELKa w twojej kuchni

Czerwiec 2010 r.
O zestawie w kwartalniku w paski Zebra
ELKa - sprytna waga to tytuł strony 7 (skan strony) kwartalnika.

17 maja 2010 r.
Zestaw ELKa na V Karpackiej Konferencji Diabetologicznej w Wiśle w dniach 13-16 maja 2010 r. 
Miło mi poinformować, że stoisko wystawowe Orcan z zestawem ELKa do kontroli diety znalazło się na tej największej krajowej konferencji poświęconej zagadnieniem diabetologii, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, z udziałem znakomitego grona wykładowców i niemal 2000 uczestników. 

4 maja 2010 r. 
Opinia Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 
Z satysfakcją informuję, że zestaw ELKa do kontroli diety został pozytywnie zaopiniowany przez Sekcję Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (treść opinii). 

12 kwietnia 2010 r. 
Zestaw ELKa na XII Konferencji Cukrzyca typu I w Gdańsku w dniach 9-11 kwietnia 2010 r. 
Z satysfakcją informuję, że zestaw ELKa do kontroli diety został wyróżniony zaproszeniem do udziału w tej prestiżowej konferencji naukowej, organizowanej przez Sekcję Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego pod patronatem Minister Zdrowia. Podczas sesji naukowo-warsztatowej poświęconej żywieniu wygłoszony został referat, prezentujący zestaw. Uczestnicy mieli również możliwość - dzięki życzliwości firmy Medtronic Poland sp. z o.o. - jego praktycznego wykorzystania na stoisku wystawowym Orcan. 

12 grudnia 2009 r. 
Zestaw ELKa na IV Konferencji naukowo-szkoleniowej PFED w Warszawie w dniu 12 grudnia 2009 r. 
Dzięki uprzejmości Zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, organizatora konferencji poświęconej problematyce edukacji diabetyków, zestaw ELKa do kontroli diety został zaprezentowany na stoisku wystawowym Orcan. 

październik 2009 r.

Artykuł w dwumiesięczniku GLUKO.mag 5(12)
W numerze ukazała się notatka o zestawie pod tytułem Gotuj z Elką.